Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Wieża Widokowa na Jeleniowatym

Wieża Widokowa na Jeleniowatym

Spis treści

Wieża Widokowa na Jeleniowatym w Bieszczadach

Wieża widokowa na Jeleniowatym to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów, którzy przyjeżdżają do Bieszczadów. Ze względu na swoją położenie i wysokość, wieża widokowa na Jeleniowatym oferuje niepowtarzalne widoki na okolicę i góry, które pozostają w pamięci na długo.

Dlatego obiekt jest jednym z najlepszych punktów widokowych w Bieszczadach i jest chętnie odwiedzany przez turystów, którzy chcą podziwiać piękno tych gór. Ze względu na swoją popularność, wieża często bywa zatłoczona. Najwięcej osób zwiedza to miejsce szczególnie w sezonie letnim, ale mimo to warto poświęcić czas, by zobaczyć te niesamowite widoki.

Wieża Widokowa na Jeleniowatym

Architekci wybudowali Wieżę Widokową na Jeleniowatym w latach 90-tych i jest jednym z najnowocześniejszych punktów widokowych w Bieszczadach. Obiekt znajduje się na wysokości około 650 metrów nad poziomem morza, co pozwala na podziwianie malowniczych krajobrazów i panoramy Tatr, Bieszczadów, a nawet Sudetów.

Ze względu na swoją wysokość i położenie, Wieża Widokowa na Jeleniowatym jest także idealnym miejscem dla miłośników fotografii i krajobrazów. Szczególnie piękne widoki można podziwiać o wschodzie i zachodzie słońca, kiedy to góry nabierają ciepłych i złotych barw, a na niebie pojawiają się kolorowe chmury. 

Wieża Widokowa na Jeleniowatym trasa

Do Wieży Widokowej na Jeleniowatym podróżnicy udają się pieszo przez szlak turystyczny o długości około pięciu kilometrów, a także samochodem. Trasa prowadząca do wieży jest dobrze oznakowana. Z parkingu znajdującego się u podnóża Jeleniowatego prowadzi prosta ścieżka, która wiedzie przez las i polany.

Turyści docierają do Wieży Widokowej na Jeleniowatym samochodem, należy z Sanoka w kierunku Leska i Bieszczadów przejechać drogą krajową nr 28, a następnie skręcić w kierunku Ustrzyk Dolnych. Po przejechaniu przez Ustrzyki Dolne należy skręcić w prawo w kierunku Wołosatego i jechać około 8 km, aż do miejscowości Żubracze. Stamtąd prowadzi droga do Jeleniowatego.

Miłośnicy Bieszczad, którzy zwiedzają to miejsce koniecznie powinni odwiedzić również inne atrakcje, które znajdują się w pobliżu. Należy do nich między innymi Połonina Wetlińska, Zagroda Pokazowa Żubrów, a także Chmielowe Kaskady.

Icon label
274 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *