Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Zamek Kmitów w Lesku

Zamek Kmitów w Lesku

Spis treści

Zamek Kmitów Lesko zwiedzanie

Obowiązkowym punktem na mapie Bieszczad, przy którym należy się zatrzymać jest Zamek Kmitów w Lesku. Jest on obronną budowlą, którą architekci zaprojektowali w późnogotyckim stylu. Ciekawą informacją jest to, że na początku zamek był własnością marszałka wielkiego koronnego Piotra Kmity Sobieńskiego.

Lesko Zamek Kmitów jest otoczony parkiem, którego obszar zajmuje powierzchnię siedmiu hektarów. Ważnym aspektem jest to, że od północnej strony ma on wygląd fortecy średniowiecznej natomiast od południowej wpada w styl renesansowy. Ponieważ budowla ma kamienny rzeźbiony renesansowy portal, osoby podziwiają go z wielkim zachwytem. W obiekcie Zamek Kmitów Lesko zwiedzanie jest darmowe.

Zamek Kmitów Lesko

W okresie międzywojennym architekcie przebudowali Zamek Kmitów Lesko. Za zabytek przyrody, który podlega ochronie obiekt został uznany w 1935 roku na wniosek hrabiego Augusta Krasickiego. Aktualnie zamek w Lesku przystosowany jest na hotelarskie potrzeby. Oczywiście jest to wspaniałe miejsce wypoczynkowe z przepięknymi widokami.

W pobliżu znajduje się także:

Jak dojechać do Zamku Kmitów w Lesku?

Osoby, które nie wiedzą, jak dojechać do Zamku Kmitów w Lesku mogą skorzystać ze specjalnej mapy, która została zamieszczona na stronie internetowej. Przede wszystkim warto wiedzieć, że zamek znajduje się niedaleko rynku. Turyści, którzy jadą od strony Sanoka powinni kierować się główną drogą do góry. Zamek Kmitów jest położony po prawej stronie obok dużego zakrętu.

Zamek Kmitów Lesko

Zamek Kmitów w Lesku – legendy

Istnieją legendy, które dotyczą Zamku Kmitów w Lesku. Jedna z nich dotyczy tego, jak pod nieobecność Jana Kmity budowla została podpalona. Jego żona ukryła się w swojej komnacie i obrała się w żałobne szaty, ponieważ była świadoma, że może zginąć. Z tego względu, że po powrocie Jan ujrzał wyłącznie jej ulubioną biżuterię był bardzo zrozpaczony. Od  tamtej pory duch podążył za nim do Zamku w Lesku. Ponieważ legendy głoszą, że Zamek Kmitów jest połączony podziemnymi przejściami z Sobieniem.

Lesko Zamek Kmitów kontakt

Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą uzyskać z obsługą obiektu Lesko Zamek Kmitów kontakt mogą zrealizować to na dwa sposoby. Jednym z nich jest skorzystanie z podanego numeru telefonu. Do Zamku Kmitów telefon działa pod numerem (013) 469 62 68. Realizując połączenie interesanci uzyskują wszystkich potrzebnych informacji oraz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Interesanci mają także możliwość przesłania wiadomości mailowej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wszelkie zapytania należy kierować na adres [email protected]. Wiadomości zwrotne udzielane są w jak najkrótszym czasie. Ponieważ przy obiekcie znajduje się duży, darmowy parking goście nie muszą obawiać się o miejsce dla swojego samochodu.

Aktualnie działający numer telefonu do obsługi obiektu Zamek Kmitów Lesko to: (013) 469 62 68
Adres e-mail: [email protected]

Icon label
2 851 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *