Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Mini zoo Bieszczady

Mini zoo Bieszczady

Spis treści

Mini zoo Bieszczady Opis

Bieszczady poza oferującymi dla turystów pięknymi widokami rozciągających się po całej długości pasm gór oraz lasów, zapewniają także turystom wiele atrakcji. Przykładem jednej z takich atrakcji może być mini zoo w Lisznej. Odwiedzenie tego miejsca to przede wszystkim wielka zabawa dla najmłodszych, jednak ze względu na liczną populację różnych gatunków zwierząt, nie tylko dzieciom spodoba się pobyt w tym miejscu. Poza obserwacją zwierzaków można tu także świetnie wypocząć, wykorzystując otaczającą piękną przyrodę.

Wchodząc na teren, możliwe są do zakupienia specjalistyczne pasze, którymi będzie możliwość dokarmienia samodzielnie zwierzaków podczas spaceru. Dodatkowo znaczna część zwierząt jest na wolnym wybiegu, co pozwala na ich głaskanie, oraz obserwację z bliska. Przy każdym wybiegu oraz klatce znajdują się tabliczki informacyjne na temat danego gatunku.

Informację o zwierzętach

Spacerując po ogrodzie zoologicznym, możliwe jest zaobserwowanie wielu odmian zwierząt, takich jak muflony, jelenie, dziki, norki, daniele, fretki, ale także lisy. Liczba populacji oraz ich przedstawicieli na bieżąco jest powiększana. Większość ze zwierząt ma duże wybiegi, jednak niektóre zwierzęta ze względów bezpieczeństwa przebywają w klatkach.

Poza wyżej wymienionymi gatunkami można tu także spotkać liczną populację różnych gatunków ptaków. Bieszczady mini zoo posiada krzyżówki kaczki, gęsi bernikle, kaczki czubate, kaczki szmaragdowe, przepiórki oraz bażanty. Na terenie zoo znajdują się również, najbardziej ukochane przez najmłodszych króliki oraz świnki morskie.

Dojazd do mini zoo w Bieszczadach

Otaczająca przyroda w zoo to gwarantowany, miło spędzony czas, z dala od zgiełku miasta oraz codziennej rutyny. Planując odwiedzenie zoo, warto uprzednio sprawdzić informacje umieszczone na oficjalnej stronie. Zoo w Lisznej otwierane zostaje jedynie na sezon letni i pracuję od godziny 9:00 do 17:00. Niestety nie ma możliwości odwiedzenia tego miejsca zimą. Sam dojazd do tego miejsca jest dość prosty, wystarczy kierować się drogą z Cisnej na Komańczę i skręcić w lewo na wysokości stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Majdanie. Dokładnie miejsce to znajduję się około 21 kilometrów od Bukowca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Wymagane pola są oznaczone *