Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Ponowne otwarcie Wieży Widokowej Jeleni Skok w Bieszczadach!

Ponowne otwarcie Wieży Widokowej Jeleni Skok w Bieszczadach!

Spis treści

Zakończenie remontu Wieży Widokowej Jeleni Skok

Po ponad roku intensywnych prac remontowych, Wieża Widokowa Jeleni Skok na wzgórzu Mochnaczka w Cisnej znów jest gotowa, by przyjąć turystów i oferować im niesamowite widoki na Bieszczady. To wyjątkowe miejsce, które pozwala podziwiać piękno tego malowniczego regionu. Trzypiętrowa Wieża Widokowa Jeleni Skok została wybudowana na wzgórzu Mochnaczka, które wznosi się na 777 metrów nad poziomem morza. To idealna lokalizacja, by cieszyć się panoramą Bieszczadów, otoczoną piękną przyrodą i malowniczymi krajobrazami.

Dla tych, którzy chcą osobiście doświadczyć tego magicznego miejsca, dostępna jest 3-kilometrowa ścieżka spacerowa, prowadząca nad urwiskami skalnymi. Rozpoczyna się ona w Cisnej i można ją pokonać w około 40 minut. To nie tylko możliwość obcowania z naturą, ale także okazja do zdobywania wspaniałych wspomnień i fotografowania przepięknych widoków. Wieża Widokowa Jeleni Skok jest nie tylko doskonałym punktem widokowym, ale także miejscem, które łączy przyrodę z turystyką. Po ponad roku prac remontowych, turyści ponownie mogą cieszyć się tym wyjątkowym miejscem i podziwiać piękno Bieszczadów z niezwykłej perspektywy.

Ponowne otwarcie Wieży Widokowej Jeleni Skok

Drewniana Wieża Widokowa Jeleni Skok, znana ze swojego malowniczego położenia w Bieszczadach, była przez wiele lat popularnym punktem widokowym dla turystów. Jednak, upływ czasu i niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że konstrukcja wieży uległa znacznemu zniszczeniu. Dlatego też, pod koniec maja 2022 roku, Nadleśnictwo Cisna postanowiło zamknąć taras widokowy, aby przeprowadzić długo oczekiwany remont. Proces remontu Wieży Widokowej Jeleni Skok był koniecznością, aby przywrócić tę ważną atrakcję turystyczną do pełnej funkcjonalności i zachować jej bezpieczeństwo. Konstrukcja wieży, choć drewniana, stanowi istotny element infrastruktury obszarów przyrodniczych i turystycznych Bieszczadów. Nieodzowny był remont, który mógł przywrócić wieży jej pierwotny blask i umożliwić turystom cieszenie się wspaniałymi widokami.

Na szczycie Wieży Widokowej Jeleni Skok znajduje się luneta obserwacyjna, która umożliwia podziwianie przepięknej panoramy Bieszczad oraz ich malowniczych szczytów. Z tego punktu widzenia można dostrzec pasmo graniczne, w tym Małe Jasło i Duże Jasło, a także w oddali Połoninę Wetlińską,Połoninę Caryńską oraz Smerek. Te wspaniałe widoki przyciągają turystów z całego kraju i zagranicy, dlatego remont Wieży Widokowej Jeleni Skok był krokiem niezbędnym, aby zachować jej atrakcyjność i dostępność. Ponowne otwarcie Wieży Widokowej Jeleni Skok stanowi powód do radości dla miłośników przyrody i turystyki. Dzięki przeprowadzonemu remontowi, wieża ta może nadal pełnić swoją rolę w inspirowaniu podróżników do odkrywania uroku Bieszczad i zachwycać ich malowniczymi pejzażami, które można podziwiać z jej tarasu widokowego.

Icon label
79 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *