Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Zamknięto jeden ze szlaków w Bieszczadach

Zamknięto jeden ze szlaków w Bieszczadach

Spis treści

Jako że nadeszła zima, szlaki w Bieszczadach pokryte są warstwą śniegu. Bieszczadzki krajobraz przypomina scenę z bajki, jednak pasjonaci górskich wędrówek powinni pamiętać o kluczowym aspekcie – bezpieczeństwie. W Bieszczadach szlaki pokryte są nie tylko warstwą śniegu, ale również w niektórych miejscach lodem. Bieszczadzkie szlaki zimą są wyjątkowo piękne jednocześnie wymagające. Mimo że w większości przypadków trasy turystyczne są odpowiednio zmodernizowane, aby zapewnić turystom jak największe bezpieczeństwo, na szlaku mogą zdarzyć się trudniejsze momenty. Aby zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa, zdecydowano czasowo zamknąć jeden z bieszczadzkich szlaków.

Zamknięty szlak w Bieszczadach

Ze względu na bezpieczeństwo Bieszczadzki Park Narodowy podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu żółtego szlaku z Bereżek na Przysłup Caryński. Od 6 grudnia, do 16 grudnia br., szlak ten będzie niedostępny dla turystów. Przyczyną zamknięcia są prace gospodarcze oraz prace związane z poprawą bezpieczeństwa na szlaku turystycznym. Ta decyzja jest świadectwem troski o komfort i bezpieczeństwo turystów, którzy odkrywają uroki Bieszczad na szlakach Parku Narodowego.

Bieszczadzki Park Narodowy dba o bezpieczeństwo i komfort podczas podróży przez malownicze szlaki. Dlatego, mimo chwilowej niedostępności trasy, można być pewnym, że po zakończeniu prac, szlak powita miłośników górskich wędrówek jeszcze piękniejszymi widokami i jeszcze większym bezpieczeństwem.

Szlak z Bereżek na Przysłup Caryński czasowo zamknięty dla ruchu turystycznego

Przysłup Caryński, jako jedno z najwyższych wzniesień w okolicy, stanowi doskonały punkt widokowy. Z jego szczytu roztacza się rozległa panorama na Bukowe Berdo, Tarnicę oraz Halicz. Jest to miejsce, które przyciąga wielu turystów, by podziwiać piękno Bieszczad z perspektywy wyjątkowej góry.

Warto podkreślić, że czasowe zamknięcie szlaku w Bieszczadach jest koniecznością, mającą na celu przeprowadzenie planowanych prac oraz działań poprawiających infrastrukturę trasy. Bieszczadzki Park Narodowy zawsze stawia bezpieczeństwo turystów na pierwszym miejscu, dlatego taka decyzja jest niezbędna, by utrzymać szlak w doskonałym stanie. Mimo czasowego utrudnienia na szlaku żółtym, nadal można korzystać z pozostałych szlaków w Bieszczadach. Przysłup Caryński z pewnością pozostanie jednym z najbardziej fascynujących punktów widokowych, gotowym do odkrywania po zakończeniu prac.

Icon label
149 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *