Skip to content
Menu
Strona główna » Blog » Bieszczady motocyklem – trasy motocyklowe w Bieszczadach

Bieszczady motocyklem – trasy motocyklowe w Bieszczadach

Spis treści

Motocyklem w Bieszczady

Przejażdżka w Bieszczady motocyklem to połączenie wolności, przygody i zapierających dech widoków. Jest to niewątpliwie  iniezapomniane przeżycie dla każdego miłośnika dwóch kółek i wspaniałych krajobrazów. Bieszczady to bez wątpienia raj dla motocyklistów, gdzie asfaltowe serpentyny prowadzą przez malownicze góry, lasy i doliny. Wsiadając na motocykl i ruszając w kierunku Bieszczad, otwiera się przed nami prawdziwy skarb dla pasjonatów motocykli. Te kręte i wymagające trasy oferują nie tylko doskonałą okazję do poczucia wiatru we włosach i zapomnienia o codziennych troskach, ale także dostęp do niezwykłych widoków i dzikiej przyrody.

Bieszczady dla motocyklistów to niekończący się labirynt drogowych wyzwań, które kręcą w głowie nawet najbardziej doświadczonych jeźdźców. Zakręty, podjazdy i zjazdy przeniosą każdego motocyklistę w stan skupienia i przyjemności z pokonywania trasy. Wiele z tych dróg prowadzi do ukrytych zakątków, gdzie można zatrzymać się na chwilę, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki czy skosztować lokalnej kuchni. Bieszczady to także miejsce spotkań i integracji miłośników motoryzacji. Przy motocyklowych trasach często znajdują się urokliwe kawiarenki i punkty widokowe, gdzie można wymieniać się wrażeniami z innymi pasjonatami. Sezon motocyklowy w Bieszczadach to czas wyjątkowych imprez i zlotów, które przyciągają entuzjastów z różnych zakątków Polski i zagranicy. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego dla motocyklisty niż wspinanie się na górskie szczyty, przejeżdżanie przez zielone doliny czy pokonywanie zakrętów na malowniczych serpentynach Bieszczad. To miejsce, gdzie jednoślady i natura łączą się w niezwykłą harmonię, tworząc niezapomniane chwile, które zostaną w pamięci na długo.

Przystań Motocyklowa Bieszczady

Wspaniała Przystań Motocyklowa Bieszczady to wyjątkowe miejsce, które przyciąga zarówno miłośników motocykli, jak i wszystkich poszukujących relaksu w pięknym górskim otoczeniu. To miejsce oferuje różnorodne atrakcje i udogodnienia, które zapewniają niezapomniany pobyt gościom. Jednym z kluczowych elementów Przystani Motocyklowej Bieszczady jest górskie schronisko. To doskonałe miejsce dla podróżujących, którzy chcą cieszyć się górskimi widokami, wędrować po okolicznych szlakach, czy po prostu zrelaksować się z dala od miejskiego zgiełku. Schronisko oferuje komfortowe warunki noclegowe oraz przytulną atmosferę, która sprzyja wypoczynkowi.

Dodatkową atrakcją jest pole namiotowe, które jest idealne dla miłośników kempingu i kontaktu z naturą. Otoczone malowniczymi krajobrazami Bieszczad, pole namiotowe Przystani Motocyklowej stanowi doskonałe miejsce na spędzenie czasu na łonie przyrody. Co więcej, to miejsce szczególnie docenią pasjonaci motocykli. Wartościowy warsztat, który znajduje się na terenie Przystani Motocyklowej, umożliwia profesjonalną naprawę i serwis motocykli. Dla wielu podróżujących to kluczowy aspekt, który pozwala cieszyć się swoim dwukołowym sprzętem bez obaw o ewentualne usterki. Bieszczadzka Przystań Motocyklowa to również przestrzeń sprzyjająca spotkaniom i rozmowom. Goście chętnie dzielą się swoimi pasjami i doświadczeniami, tworząc przyjazną atmosferę, która sprawia, że to miejsce staje się wyjątkowe.

Trasy motocyklowe Bieszczady

Bieszczady to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc do jazdy na motocyklu w Polsce. Ten malowniczy region oferuje nie tylko wspaniałe krajobrazy, ale także liczne trasy motocyklowe, które przyciągają miłośników jednośladów z całego kraju. Dla wielu motocyklistów Bieszczady stanowią prawdziwy raj, gdzie można doświadczyć prawdziwej wolności na dwóch kółkach. W Bieszczadach można znaleźć trasy motocyklowe odpowiadające różnym poziomom zaawansowania i preferencjom. Jednak dwie z nich wyróżniają się szczególnie: Wielka Pętla Bieszczadzka i Mała Pętla Bieszczadzka.

Wielka Pętla Bieszczadzka to prawdziwa motocyklowa przygoda. Ta trasa obejmuje obszar Bieszczad Wysokich i Bieszczad Niskich, co daje motocyklistom okazję do odkrywania różnorodnych krajobrazów. Trasa ma imponującą długość około 144 km i może rozpocząć się oraz zakończyć w Lesku, choć można do niej dołączyć w różnych punktach. To doskon   ała opcja dla tych, którzy pragną dłuższego wyjazdu motocyklowego i chcą napotkać na różnorodne krajobrazy, od malowniczych dolin po majestatyczne szczyty górskie. Mała Pętla Bieszczadzka to krótsza trasa, ale nadal niezwykle atrakcyjna. Obejmuje obszar Bieszczad Niskich i ma długość około 100 km. Podobnie jak Wielka Pętla, rozpoczyna się i kończy w Lesku. Mała Pętla pozwala na bardziej skoncentrowane doświadczenie uroku Bieszczad, w tym piękne widoki na Jezioro Solińskie i odwiedzanie urokliwych wiosek i miasteczek.

Obie trasy motocyklowe Bieszczady są wspaniałym sposobem na odkrycie uroku tego regionu na dwóch kółkach. To podróż przez malownicze krajobrazy, kulturowe skarby i przyrodnicze cuda. Motocykliści mogą cieszyć się jazdą po krętych drogach, napotykając na cerkwie, drewniane kościoły, zamki i wiele innych miejsc wartych odwiedzenia w trakcie ich motocyklowej wyprawy przez Bieszczady. Dotycząca trasy Mała Pętla Bieszczadzka oraz Wielka Pętla Bieszczadzka motocyklem mapa znajduje się poniżej.

Trasy motocyklowe Bieszczady:

 • WIELKA PĘTLA BIESZCZADZKA
 • MAŁA PĘTLA BIESZCZADZKA
 • MOTOTRASKA. DROGA KARPACKA, DOLINA POPRADU, PRZEŁĘCZ GROMADZKA
 • WAŃKOWA HOTEL-SOLINA-POLAŃCZYK-WAŃKOWA
 • MOTOTRASKA. KROŚCIENKO DO ZAHOCZEWIE, DROGĄ KARPACKĄ W BIESZCZADY
 • MOTOTRASKA. EXTRA PĘTLA BIESZCZADZKA BEZMIECHOWA
 • MOTOTRASKA. ZAHOCZEWIE DO GÓRECKO, KBP KARAWANIER
 • DOLINA ŚMIERCI NA SŁOWACJI
 • MYCZKOWCE – ZAGÓRZ – KOMAŃCZA – CISNA – MYCZKOWCE
 • MYCZKOWCE – TARNAWA GÓRNA – CISNA – MYCZKOWCE

Gdzie nocować w Bieszczadach na motocyklu?

Wielu motocyklistów, którzy wybierają się w te urokliwe tereny zastanawia się gdzie nocować w Bieszczadach na motocyklu. Bieszczady to nie tylko malownicze krajobrazy i wspaniałe trasy motocyklowe, ale także różnorodność opcji noclegowych, które przyciągają motocyklistów z różnych zakątków Polski i świata. Wyżej już wspomniana Bieszczadzka Przystań Motocyklowa to miejsce stworzone z myślą o miłośnikach dwóch kółek. To idealne miejsce na zatrzymanie się podczas motocyklowej wyprawy. Zapewnia wygodne miejsca do spania, często dostęp do narzędzi i serwisu motocyklowego, a także atmosferę pełną pasji i zrozumienia dla potrzeb motocyklistów. Bieszczadzka Przystań Motocyklowa to doskonała opcja dla tych, którzy chcą dzielić swoje motocyklowe doświadczenia z innymi pasjonatami.

Oprócz dedykowanych przystani motocyklowych, Bieszczady oferują również szeroki wybór innych noclegów. Schroniska górskie to świetna opcja dla tych, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą i spędzanie nocy w górskich warunkach. Schroniska często oferują proste, ale wygodne miejsca do spania, a także stołówki, gdzie można spróbować regionalnych potraw. Jeśli ktoś preferuje bardziej komfortowe warunki, to w Bieszczadach nie brakuje hoteli, pensjonatów i agroturystyk. Można zatrzymać się na przykład w Hotelu Arłamów, Hotelu Skalnym w Polańczyku, w Agroturystyce Połoninka czy Szczepanówka. Niekóre z tych miejsc oferują pełne wyposażenie, często baseny, sauny i restauracje serwujące regionalne specjały. To świetna opcja dla tych, którzy po długim dniu jazdy na motocyklu chcą zrelaksować się w komfortowym otoczeniu. Niezależnie od preferencji, Bieszczady oferują wiele opcji noclegowych. Warto zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem, szczególnie w sezonie letnim, gdy region ten cieszy się dużą popularnością. Bez względu na to, czy ktoś wybierze Bieszczadzką Przystań Motocyklową, schronisko, hotel czy pensjonat, Bieszczady zapewniają niezapomniany noclegowy komfort po dniu spędzonym na motocyklu.

Co warto zobaczyć w Bieszczadach na motocyklu?

Na pewno warto znać odpowiedź na pytanie, co warto zwiedzić na motocyklu w Bieszczadach. Bieszczady to kraina, która oferuje motocyklistom wiele niezwykłych atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Podczas podróży na dwóch kółkach, warto zatrzymać się i odkrywać uroki tych górskich terenów. Oto kilka z nich:

 • Wieża Widokowa na Holicy: To jedno z najwyżej położonych miejsc widokowych w Bieszczadach, skąd rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne góry i doliny. To doskonałe miejsce na chwilę zadumy i podziwianie piękna przyrody.
 • Zamek Sobień: Istniejący Zamek Sobień w Załużu to wyjątkowy obiekt historyczny położony na malowniczym wzgórzu, otoczony bujnymi drzewami i oferujący zachwycające widoki na okoliczne miejsca oraz zakole rzeki San. Jest to popularne miejsce zarówno dla miejscowych mieszkańców, jak i turystów.
 • Wodospad Szepit na Potoku Hylaty: To miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom przyrody. Ten niewielki, ale malowniczy wodospad, otoczony leśnymi szlakami, tworzy atmosferę spokoju i ukojeni
 • Kamień Leski: To naturalny fenomen geologiczny w formie dużego głazu, który jest lokalną atrakcją. Kamień Leski ma swoją własną legendę i jest miejscem o niezwykłej energii.
 • Zapora Wodna w Solinie: To imponująca konstrukcja inżynieryjna na Jeziorze Solińskim. Można tu zatrzymać się na chwilę, by podziwiać ogromną powierzchnię wody i przepiękne widoki.

Oprócz tych konkretnych miejsc, Bieszczady oferują także wiele urokliwych wiosek, malowniczych szlaków, gdzie można zatrzymać się na chwilę, by nacieszyć się widokami i odetchnąć świeżym górskim powietrzem. Niezapomnianym przeżyciem na trasie motocyklowej w Bieszczadach jest także spotkanie z lokalną kulturą, tradycjami i kuchnią, której warto spróbować, by poznać smaki tych niezwykłych okolic.

Gdzie w Bieszczady na motocyklu?

Bieszczady to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce do odkrywania na motocyklu. To obszar, gdzie przyroda i malownicze trasy przyciągają motocyklistów z całego kraju. Jeśli ktoś zastanawia się, gdzie w Bieszczady na motocyklu, istnieje wiele kierunków, które zapewnią niezapomniane przeżycia. Jednym z popularnych miejsc, do których warto ruszyć na dwóch kółkach, są Ustrzyki Górne. To urocza miejscowość położona w samym sercu Bieszczadów. Otoczona malowniczymi górami i lasami oferuje doskonałe trasy, które zapewniają zarówno piękne widoki, jak i wyzwania dla motocyklistów. Wędrówka motocyklem może również zaprowadzić kogoś do Wetliny, uważanej za bramę do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. To magiczne miejsce, gdzie motocykliści mogą docenić dziką przyrodę i niesamowite krajobrazy.

Cisna to kolejna miejscowość, którą warto odwiedzić na motocyklu. To idealne miejsce dla miłośników górskich przejażdżek i niesamowitych widoków na Bieszczady. Osob, które są zainteresowane bardziej aktywną jazdą, powinny rozważyć wyjazd do Polańczyka nad Jeziorem Solińskim. To miejsce oferuje nie tylko piękne trasy motocyklowe, ale także dostęp do wodnych atrakcji, takich jak kajakarstwo czy rejsy po jeziorze. Oczywiście, nie można zapominać o Solinie, gdzie znajduje się majestatyczna Zapora Wodna, jedna z największych w Polsce. To fascynujące miejsce, które z pewnością robi wrażenie na każdym motocykliście. W Bieszczadach istnieje wiele innych urokliwych miejsc, które można odkryć na motocyklu. Bez względu na to, który kierunek wybierzecie, będziecie mieli okazję doświadczyć uroku tych górskich terenów i cieszyć się motocyklową przygodą.

Motomyczki Bieszczady

Motomyczki Bieszczady to miejsce, które narodziło się z ogromnej pasji do motocykli i miłości do tych malowniczych terenów. To prawdziwy raj dla motocyklistów i ludzi, którzy podzielają tę samą fascynację dwoma kółkami. W Motomyczkach zawsze znajdziesz pomoc, przyjazne towarzystwo oraz dach nad głową, a także okazję do delektowania się smacznym posiłkiem i rozmów przy kuflu piwka, które mogą trwać całą noc. Motomyczki Bieszczady nie tylko zapewniają komfortowe miejsce do zatrzymania się, ale także angażują się w organizację różnego rodzaju wydarzeń motocyklowych. To miejsce, które pomaga w tworzeniu zlotów i udziela wsparcia przy organizacji spotkań motocyklowych. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym motocyklistą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z dwoma kółkami, Motomyczki oferują serdeczne przyjęcie i pomocną dłoń.

Jedną z atrakcji oferowanych przez Motomyczki Bieszczady są wycieczki po okolicy, co pozwala motocyklistom odkrywać uroki tych pięknych terenów. To także miejsce, gdzie organizowane są spotkania z moto podróżnikami, wieczorne biesiady, rajdy motocyklowe dostosowane do różnych poziomów zaawansowania, wycieczki z motocyklowym przewodnikiem, wycieczki terenowe 4×4, trasy motocyklowe o różnym stopniu trudności, a także szkolenia. Dla tych, którzy kochają motocykle i przygodę, Motomyczki Bieszczady to niezwykłe miejsce, gdzie mogą znaleźć swoje miejsce na ziemi i podzielić się swoimi pasjami z innymi entuzjastami. To właśnie tu, wśród malowniczych bieszczadzkich krajobrazów, można poczuć ducha wolności i pasji do motocyklowych przygód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Icon label
653 Wyświetleń