Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Górski Rezerwat Koziniec

Górski Rezerwat Koziniec

Spis treści

Rezerwat Przyrody Koziniec

Przepięknym miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić będąc w Bieszczadach jest Rezerwat Przyrody Koziniec, który powstał w 2004 roku. Rezerwat jest położony wyżej szosy, która biegnie nad zalewem. Ważnym aspektem jest to, że ochrona obejmuje zalesione obszary Kozińca wraz z płatami roślinności kserotermicznej. Z tego względu, że w tym miejscu znajduje się aż dwieście pięć gatunków roślin, turyści naprawdę mają co podziwiać. Jest to idealne miejsce w szczególności dla miłośników natury oraz wszelkiej roślinności. Wyjątkowym okazem tego rezerwatu jest lepnica gajowa.

Warto wiedzieć, że Górski Rezerwat Przyrody posiada bardzo dużą ilość storczyków, do których należy przede wszystkim kruszczyk szerokolistny i siny, buławnik wielkokwiatowy, gnieźnik leśny, a także listera jajowata. Godnym uwagi jest fakt, że zadaniem tego rezerwatu jest ochrona stromego zbocza góry przechodzącego w urwiska skalne.

Górski Rezerwat Koziniec

W Rezerwacie Koziniec okresowo pojawiają się również wilki, żbiki, rysie oraz niedźwiedzie brunatne. Zamieszkują tam także sarny, jelenie, kuny leśne, dziki oraz borsuki. Ponieważ rezerwat zamieszkują też gady, należy wymienić padalca zwyczajnego, zaskrońca zwyczajnego, a także węża Eskulapę.

Rezerwat Przyrody Koziniec zajmuje powierzchnię ponad dwadzieścia osiem hektarów. Dodatkowo doliczono tam równie około trzydziestu gatunków górskich roślin takich, jak żywokost sercowaty, przetacznik górski, kozłek bzowy, starzec Fuscha, starzec gajowy, bez koralowy, przenęt purpurowy, szałwia lepka, tojeść gajowa, świerząbek orzęsiony, a także sałatnica leśna.

Osoby, które wybierają się w Bieszczady obowiązkowo powinni odwiedzić to miejsce. Oczywiście nie powinni pominąć również innych atrakcji, do których należy między innymi Chatka Wariatka, Skałki Myczkowieckie, Wodospad na Olszance, Park Miniatur Centrum Kultury Ekumenicznej, Ruiny Cerkwi, a także Kamień Leski. Turyści nie tylko mogą w tych okolicach odpocząć, ale również przeżyć niesamowite chwile oraz doznać wspaniałej rozrywki.

Icon label
317 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *