Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Myczkowce

Myczkowce

Spis treści

Myczkowce widok satelitarny

Myczkowce 

Myczkowce – miejscowość zlokalizowana na terenach województwa podkarpackiego (wcześniej miejscowość należała do nieistniejącego już województwa krośnieńskiego), w powiecie leskim, gmina Solina. 

Myczkowce zamieszkuje około 500 mieszkańców.

Miejscowość jest jedną z najstarszych osad na terenie Bieszczad, założona została w roku 1376. Myczkowce położone są przy Górach Sanocko-Turczańskich, położone są u stóp Grodziska i Michałowca. Wieś znajduje się w sąsiedztwie zapory wodnej, która wybudowana została w latach 60 tych. XX wieku, jednocześnie była pierwszą hydroelektrownią wybudowaną w powojennej Polsce.

Jezioro Myczkowieckie

Na skutek powstania zapory, utworzyło się Jezioro Myczkowieckie. Jezioro tworzy zapora o długości 386 m. Szerokość korony zapory wynosi 9 m, szerokość w podstawie 108 m, a wysokość 17,5 m. Dzięki powstaniu sztucznego zbiornika wodnego, wokół niego zaczęła budować się struktura turystyczna, która znacząco ożywiła okoliczny region. W okolicach zaczęły powstawać nowe obiekty jak ośrodki wypoczynkowe, gospodarstwa agroturystyczne czy przystanie żeglarskie.

Myczkowce rower

Myczkowce – miejscowe i okoliczne atrakcje

Przez wioskę przechodzi również wiele szlaków spacerowych oraz ścieżek przyrodniczych, większość możemy pokonać rowerem.

W okolicach miejscowości turyści mają do dyspozycji takie miejsca jak Hotel, Ośrodek Turystyczny wraz z Basenem, boiska sportowe czy stadninę koni. Miejscowość posiada również dobre połączenia komunikacyjne, dzięki czemu możemy płynnie podróżować po okolicy.

W okolicy znajdziemy również Skałki Myczkowieckie nad Sanem. Będące pomnikiem przyrody skalne ściany wznoszą się na ponad 69 metrów wysokości porośnięte rzadkimi roślinami naskalnymi. W samej skałce w szczelinach dom znalazło wiele rzadkich gatunków ptaków, które mogą w tym miejscu założyć bezpieczne gniazdo z dala od niebezpieczeństw. Oprócz skałek w okolicy możemy również znaleźć “Cudowne Źródełko w Zwierzyniu”, które jest kolejnym ciekawym punktem na mapie okolicznych atrakcji.

Icon label
87 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *